Renault FIX

Ön Cam Paketleri
Araç kullanıcılarının direksiyon başındaki rahatlığı %90 görüş açısına bağlıdır. Seyir halindeyken camınıza gelebilecek bir hasar karşısında, camınızın değiştirilmesi gerekiyorsa hasarlı ön camın, uygun metot ve ürünler kullanılarak, işin uzmanı kişiler tarafından değiştirilmesi çok önemlidir

Klima Bakım Paketleri
Klima Sistemi, araç içindeki havayı soğutur ve nemi tutar. Eğer sisteme koruyucu bakım yapılmazsa, bu nem küfe dönüşür. Klima Hava Temizleyicisi, klimanın hava devresini dezenfekte eder Araç içinde oluşabilecek kötü kokuları ve kullanıcıların solunum yolu alerjisi riskini önlemek için klima sisteminin yıllık bakımının yapılması önemlidir. İçeriğindeki bakteri yok edici maddeler, küf oluşmasını önler.

Silecek Süpürgesi Paketleri
Güvenliğiniz iyi bir silecekten geçer !Silecekleriniz size her türlü hava koşullarında en üst seviyede güvenlik ve görüş açısı sağlar. Eğer silecekleriniz aracınızın camında çizikler bırakıyorsa, cam yüzeyini tamamen temizlemiyorsa veya su bırakıyorsa o halde sileceklerinizi değiştirmenin zamanı gelmiştir!

Buji Paketi
Isıtma Bujisi arızalandığında; Egzoz beyaz ya da mavi isli duman çıkar. Aracın mazot tüketimi artar. Motor soğukken marşa basıldığında vuruntu sesi gelir ve motor geç çalışır. Aracın motoru erken aşınır ve sesi artar. Buji kırılarak silindir içerisine düşer ve motorda hasar oluşturur.
Ateşleme bujisi arızalandığında; egzozdan çevreye zararlı gaz çıkışı artar. Motor soğukken çalıştırılmaz. Aracın benzin tüketimi artar ve motor gücü azalır. Motor pistonları ve katalizör arızalanır

Yağ Değişim Paketi
Her Renault Bakımında Motor yağınız değiştirilmektedir.
Motor Yağının görevleri:
- Sürtünmeyi azaltmak
- Aşınmayı en aza indirmek
- Soğutma yapmak
- Yağlanan kısımları temiz tutmak
- Korozyon ve pasa karşı koruyuculuk yapmak
- Motorda sızdırmazlık sağlamak
- İlk çalışma anında hareketi kolaylaştırmak

Kayış Paketleri
Kayışlar aracınızın güvenliği için vazgeçilmez unsurlardır. Aksesuar kayışları aşındığı zaman aracınızın hareketsiz kalmasına sebebiyet verir. Eksantrik kayışının aşırı yıpranması motorda çok büyük hasarlara yol açar. Arıza, alçak motor devirlerinde olsa dahi sonuçları çok ciddidir.

Polen Filtresi Paketi
Eskiyen polen filtresi, alerjik bünyeli sürücülerin sağlık problemleriyle karşılaşmasına ve araç içinin kötü kokmasına sebep olur. Polen filtresi polen ve diğer toz zerreleri gibi kirlilik yaratan maddeleri süzerek havanın kalitesini artırır. Aynı zamanda alerji ve tahriş riskini azaltır ve sürüyücüyü dış hava kirliliğinin etkilerinden korur.

Hava Filtresi Paketi
Hava filtresi, karbüratöre giden ve benzin ile karışacak olan havayı temizler. Filtre edilmeyen hava, silindir ve pistonda aşınma meydana getirir. Belirli bir süre çalışan hava filtresi, yüzeyinde toz biriktirerek belirli bir oranda tıkanmaya sebebiyet verir. Bu tıkanma sonucu bir basınç farkı oluşur, bu da motorun çıkış gücünü etkiler.

Fren Balata Paketleri
Fren Balatasının görevi, sıkıştırma ve sürtünme kuvvetini fren gücüne çevirerek, aracın en etkili şekilde yavaşlamasını sağlamaktır.

Fren Disk Paketleri
Fren Disklerinin 2 ana görevi bulunmaktadır: mekanik gücün iletilmesi ve frenleme esnasında oluşan sıcaklığın dışarı atılması. Fren diskleri düzenli olarak değiştirilmezlerse fazla ısınırlar ve fren mesafesinin uzamasına neden olurlar.

Renault Bakım Paketleri
Renault’nuzdan maksimum verimi almak ve onu daha uzun yıllar aynı yüksek performansta kullanmak istiyorsanız, Renault Bakımı’nda yaptıracağınız kontrollerini ihmal etmeyin. Renault Bakımı, aracınızın tüm standart kontrollerini aynı titizlikle gerçekleştirir, gerekli değişimleri yapar. 2 yıl garantili Renault Orijinal Yedek Parçaları ile Renault’nuz size yine ilk günkü kadar güven verir.

Yakıt Filtre Paketleri
Benzin Filtresi Paketi
Benzinli araçlarda yakıtı yanmadan önce süzmeye yarayan parçadır. Benzini büyük ölçüde temizler. Yakıt sarfiyatı ile yakından ilgilidir.
Yağ Filtresi Paketi
Yağ filtresi hareketli aksamların aşınmaya karşı korunması amacıyla yapılan yağlama işleminde, kullanılan yağın içindeki küçük partikülleri filtrelemeye yarar.
Mazot Filtresi Paketi Dizel enjeksiyonlu araçlarda yakıtın içindeki kirliliğin motora zarar vermeden süzülmesini sağlar. Araç bakım periyodlarına uygun olarak aracınızın mazot filtresini kontrol ettiriniz.

Park Sensörü Paketi
Park sensörü, nesnelerin konumunu ve araca olan uzaklığını sesli ve/veya görsel olarak bildirerek, geri yanaşırken aracınızın başka bir araca, nesneye ya da bir canlıya çarpmasını engeller. Park sensörü monte edildiği araca hiçbir şekilde zarar vermediği gibi, senelerce kullanılabilecek bir üründür. Park sensörü, araç tamponunun içerisine monte edilir ve dış etkenlerden etkilenmez, bu nedenle bakım gerektirmez.

Amortisör Paketleri
Amortisörün görevi yolu kavramaktır, bu nedenle aracın yol tutuşunda belirleyici bir rol oynar.